„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

Témata

Vladimír Špidla

Obnovitelné zdroje mohou pokrýt kompletní českou potřebu energie

Česká diskuse o budoucí podobě energetiky je na začátku, anebo vůbec neexistuje. Je to škoda, ztrácíme příležitost zachytit nové trendy.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Kdo jsou whistlebloweři a jak je bude Česká republika chránit?

Vláda připravuje návrh právní ochrany pro whistleblowery, tedy osoby, které oznámí trestné jednání, k němuž dochází v jejich zaměstnání. Podle místopředsedkyně vlády Karolíny Peake i odborníků je těmto lidem především potřeba poskytnout jistotu a změnit jejich obraz ve společnosti.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung - zastoupení v České republice

 
 
Článek na EurActiv.cz

Podniky: Podmínky pro práci cizinců mají být předvídatelné

Zpřísněné podmínky pro práci cizinců ze třetích zemí v ČR, které začaly platit v průběhu letošního roku, mají podle rezortu práce a sociálních věcí důležitý cíl: podpořit zaměstnanost domácích pracovníků. Řada podnikatelů, zaměstnavatelů či neziskových organizací ale smysl tohoto opatření kritizuje. Panuje v tom zmatek, tvrdí.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Vyhnáním migrantů z trhu práci ČR nepomůže

Český pracovní trh migranty ze zemí mimo EU potřebuje. Zpřísnění podmínek pro práci těchto osob v ČR, k němuž došlo na začátku léta, je tak podle některých neziskových organizací experimentem ve smyslu „vyženeme migranty a na uvolněná místa naženeme české pracovníky". V rozhovoru pro EurActiv to uvedl Marek Čaněk z Konsorcia NNO pracujících s migranty v ČR.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Vývozy do Latinské Ameriky nás nezachrání

„Pokud se má Česká republika znovu vrátit na dráhu konvergence, musí postupně přecházet do oblastí s vyšší přidanou hodnotou a musí mít víc výzkumu, vývoje ale také například designu,“ říká v rozhovoru pro EurActiv Pavel Mertlík, bývalý ministr financí a dnes hlavní ekonom Raiffeisenbank.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Integrace romské menšiny v Česku i celé EU zůstává zásadní výzvou

Podle kvalifikovaných odhadů žije v České republice až 300 tisíc etnických Romů. Přesto jen zlomek romské populace získal vyšší vzdělání a dosahuje kariéry v rámci a nikoliv vedle majoritní společnosti. Lepší integraci má podle některých názorů usnadnit dlouhodobá komunitní práce a důrazné odstraňování předsudků. Současná vládní koncepce k tomuto účelu podporuje rozvoj kulturního života Romů.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Odbory a zelená hnutí pracují na vizi hospodářské politiky

České odbory a ekologické organizace chtějí připravit vizi hospodářské politiky České republiky, a hledají proto společná témata. Vypadá to, že jedním z nich by mohla být i tzv. zelená ekonomika a využití potenciálu pro tvorbu pracovních míst v zeleném sektoru.
 
 
Článek na EurActiv.cz

České ekonomice chybí podle některých ekonomů vize

Jedním z důvodů, proč má ekonomika ČR problémy obstát ve světové konkurenci, je podle řady českých levicově orientovaných ekonomů způsobeno tím, že vláda Petra Nečase nemá údajně vizi, kam zemi v budoucnu směřovat. „Světlo v tunelu je zatím v nedohlednu,“ tvrdí někteří z nich. Pomocnou ruku prý nenabízí ani vloni schválená Strategie mezinárodní konkurenceschopnosti.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Vládní politika vůči EU postrádá koncepci, říká levice

Odmítnutím připojit se k paktu EU, který signatářské země zavazuje k dodržování rozpočtové kázně a k němuž se dosud přihlásilo 25 členských zemí EU, česká vláda dobrovolně vyklízí pozice. Česká levice je navíc přesvědčená o tom, že politika Nečasova kabinetu vůči EU je nečitelná, protože postrádá ucelenou koncepci.
 
 
« | 1 | .. | 6 | 7 | 8
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect