„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Výzvy současnosti - nový pohled

Výzvy současnosti - nový pohled

Naše rubrika "Výzvy současnosti - nový pohled" v lednovém vydání odborářského měsíčníku Sondy se věnuje fenoménu Big Data ve světě práce: "Digitální revoluce nás staví před výzvu jak nastavit pravidla pro zacházení s daty v kontextu práce tak, abychom těžili z potenciálu, který pro zaměstnané má, a zároveň lidem ponechali prostor být i v práci lidmi a ne stroji."
 
 
Výzvy současnosti - nový pohled

Výzvy současnosti - nový pohled

Naše prosincová rubrika v Sondách přináší příspěvek Jiřího Koželouha "Jak mohou odbory a ekologické organizace spolupracovat při prosazování sociální, zdravé a ekologické ekonomiky".
 
 
Akademie sociální demokracie - Otevřené výběrové řízení 2016

VI. cyklus česko-slovenského vzdělávacího programu sociálnědemokratického hnutí Akademie sociální demokracie

Friedrich-Ebert-Stiftung - zastoupení v České a Slovenské republice ve spolupráci s Masarykovou demokratickou akademií a Institutem ASA vyhlašují otevřené výběrové řízení na účastnice a účastníky Akademie sociální demokracie 2016
 
 
Článek na EurActiv.cz

EU potřebuje společnou obranu

EU má sice dostatek finančních prostředků a vojenského personálu, neumí jej však efektivně využít. Obrana proto představuje největší slabinu evropské integrace. Uvádí to zpráva pracovní skupiny bruselského Centra pro výzkum evropské politiky (CEPS) a zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice (FES), kterou do Prahy přijeli prezentovat zahraniční experti.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 6

Pražské dialogy Friedrich-Ebert-Stiftung. Sociálně demokratické impulsy. Číslo 6

Na našich stránkách jsme zveřejnili nové vydání Pražských dialogů.

Přinášíme Vám příspěvek k tématu politiky vůči uprchlíkům, rozhovor s předsedou ČMKOS Josefem Středulou a i Radkou Denemarkovou o její nové knize, články k digitálním technologiím, příspěvek o debatě k implementaci nového rozhodnutí o obsazování míst na kandidátních listinách ČSSD, kritickou polemiku k zákazu souběhu volených funkcí v politických stranách a funkcí představených v zákonu o státní službě, k problémům demokracie zejména vzhledem ke globálnímu kapitalismu i článek k budoucí energetické politice.

Přejeme Vám napínavé čtení.
 
 
« | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 30 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect