„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Článek na EurActiv.cz

Podniky: Podmínky pro práci cizinců mají být předvídatelné

Zpřísněné podmínky pro práci cizinců ze třetích zemí v ČR, které začaly platit v průběhu letošního roku, mají podle rezortu práce a sociálních věcí důležitý cíl: podpořit zaměstnanost domácích pracovníků. Řada podnikatelů, zaměstnavatelů či neziskových organizací ale smysl tohoto opatření kritizuje. Panuje v tom zmatek, tvrdí.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Vyhnáním migrantů z trhu práci ČR nepomůže

Český pracovní trh migranty ze zemí mimo EU potřebuje. Zpřísnění podmínek pro práci těchto osob v ČR, k němuž došlo na začátku léta, je tak podle některých neziskových organizací experimentem ve smyslu „vyženeme migranty a na uvolněná místa naženeme české pracovníky". V rozhovoru pro EurActiv to uvedl Marek Čaněk z Konsorcia NNO pracujících s migranty v ČR.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Vývozy do Latinské Ameriky nás nezachrání

„Pokud se má Česká republika znovu vrátit na dráhu konvergence, musí postupně přecházet do oblastí s vyšší přidanou hodnotou a musí mít víc výzkumu, vývoje ale také například designu,“ říká v rozhovoru pro EurActiv Pavel Mertlík, bývalý ministr financí a dnes hlavní ekonom Raiffeisenbank.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Integrace romské menšiny v Česku i celé EU zůstává zásadní výzvou

Podle kvalifikovaných odhadů žije v České republice až 300 tisíc etnických Romů. Přesto jen zlomek romské populace získal vyšší vzdělání a dosahuje kariéry v rámci a nikoliv vedle majoritní společnosti. Lepší integraci má podle některých názorů usnadnit dlouhodobá komunitní práce a důrazné odstraňování předsudků. Současná vládní koncepce k tomuto účelu podporuje rozvoj kulturního života Romů.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Odbory a zelená hnutí pracují na vizi hospodářské politiky

České odbory a ekologické organizace chtějí připravit vizi hospodářské politiky České republiky, a hledají proto společná témata. Vypadá to, že jedním z nich by mohla být i tzv. zelená ekonomika a využití potenciálu pro tvorbu pracovních míst v zeleném sektoru.
 
 
« | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | 30 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect