„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Elisabeth Hlavac na EurActiv.cz

Elisabeth Hlavac: Kvóty pro počet žen ve stranách jsou dobrým řešením

Kvóta zaručující rovné zastoupení mužů a žen v politice, kterou skoro před třiceti lety zavedla rakouská sociální demokracie, pomohla zlepšit klima ve straně a změnila také pohled politiků-mužů na některá politická témata, říká v rozhovoru pro EurActiv rakouská politička a bývalá europoslankyně Elisabeth Hlavac (SPÖ). Redakce si s ní povídala o tom, jak vůbec taková kvóta funguje a proč by se jí měly inspirovat i české politické strany.
 
 
Simulační hra v Táboře 2012

Simulační hra o komunální politice v Táboře

Bezdomovci, oprava autobusového nádraží, konzumace alkoholu na veřejnosti nebo drahá voda - to jsou některé z problémů města Tábora, kterými se zabývali studenti táborského gymnázia v roli zastupitelů. V rámci simulační hry o komunální politice si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se o záležitostech města jedná a rozhoduje, a zjistili, že řešení některých problémů není vůbec jednoduché.

 
 
Článek v Deníku Referendum

Nobelova cena míru pro Evropskou unii

Nobelova cena míru pro Evropskou unii je důvodem k zamyšlení nad základy Unie a jejím smyslem. Nobelův výbor ve svém výroku postihl nejhlubší smysl Evropské unie. Evropská unie je projektem, jehož hlavním cílem je zachovat mír a vytvořit z Evropy společný prostor založený na humanistických hodnotách a politické demokracii a prosperitě. Unie nikdy nebyla zamýšlena a organizována jako primárně hospodářský projekt. Pro otce zakladatele a matky zakladatelky byla hospodářská integrace pouze prostředkem k dosažení hlavního cíle, kterým byl mír a prosperita.

Článek Vladimíra Špidly vznikl v rámci spolupráce Friedrich-Ebert-Stiftung - zastoupení v České republice a Deníku Referendum.

 
 
Vladimír Špidla

Obnovitelné zdroje mohou pokrýt kompletní českou potřebu energie

Česká diskuse o budoucí podobě energetiky je na začátku, anebo vůbec neexistuje. Je to škoda, ztrácíme příležitost zachytit nové trendy.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Kdo jsou whistlebloweři a jak je bude Česká republika chránit?

Vláda připravuje návrh právní ochrany pro whistleblowery, tedy osoby, které oznámí trestné jednání, k němuž dochází v jejich zaměstnání. Podle místopředsedkyně vlády Karolíny Peake i odborníků je těmto lidem především potřeba poskytnout jistotu a změnit jejich obraz ve společnosti.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung - zastoupení v České republice

 
 
« | 1 | .. | 27 | 28 | 29 | 30 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect