„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

O Friedrich-Ebert-Stiftung

Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli:

  • podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu,
  • umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií,
  • přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.
Mezinárodní konference, 23.-24.02.2013

Evropská politika sousedství: revize a obnova

Ve dnech 23. – 24. února se v Praze konalo setkání akademiků z Německa, Maďarska, Polska a České republiky, jehož cílem byla diskuse o perspektivách a budoucím vývoji Evropské politiky sousedství. Akce byla organizována ve spolupráci se Školou Willyho Brandta pro veřejnou politiku v Erfurtu, Evropskou akademií v Berlíně, Středoevropskou univerzitou v Budapešti, Univerzitou ve Varšavě, Karlovou univerzitou a Metropolitní univerzitou v Praze.
 
 
Simulační hra v Českém Krumlově 2013

Simulační hra o komunální politice v Českém Krumlově

Do role zastupitelů města Český Krumlov se na tři dny vžili studenti českokrumlovského gymnázia. V rámci simulační hry o komunální politice si vyzkoušeli, s jakými problémy se při své práci potýkají skuteční zástupci města. Mezi nejdiskutovanějšími otázkami se objevila např. potřebná rekonstrukce autobusového nádraží či připravovaná vyhláška o omezení otvíracích dob restaurací a barů. Jiný pohled na řešení problémů města studentům nabídla simulační hra o komunální politice, kterou uspořádalo zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice ve spolupráci s městem Český Krumlov a Gymnáziem Český Krumlov od 27. února do 1. března 2013.
 
 
Článek na EurActiv.cz

První přímé prezidentské volby poznamenaly emocionální kampaně

Od druhého kola českých prezidentských voleb už uplynul více než týden a analýzy o tom, co ovlivnilo jejich výsledek, se pořád množí. Karlu Schwarzenbergovi se podle komentátorů kampaň před druhým kolem moc nepovedla a množství nerozhodnutých voličů dokonce odradila. Naopak Miloš Zeman prý svou agresivní rétorikou zabodoval. Velkou roli sehrála také média a sociální sítě, a to spíše v negativním smyslu.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Článek na EurActiv.cz

Středoevropským státům často schází strategické uvažování, říkají experti

Evropská krize ukázala rozdíly mezi jednotlivými státy Visegrádské skupiny. Jako nejaktivnější se ukázalo Polsko. Ostatním zemím prý spíše schází strategické uvažování. Rozdílné názory však nutně neznamenají neúspěch spolupráce. Důležitá je schopnost komunikovat, a tu podle odborníků státy V4 mají. Měly by se však více zamyslet nad svou spoluprací s Německem.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Článek v Deníku Referendum

Hodnocení prezidentské volby a pravomoci hlavy státu

Budoucí prezident může velmi snadno zneužívat nejistoty, která u nás panuje ohledně výkladu jeho ústavních pravomocí, protože se bohužel už zažil systém ohýbání Ústavy a volné konkurence jejích právních výkladů.

Více v článku Jaroslava Bicana, který vznikl v rámci spolupráce Friedrich-Ebert-Stiftung - zastoupení v České republice a Deníku Referendum.
 
 
« | 1 | .. | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | .. | 30 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect