„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

Migrace

Úterky o migraci

Studium zahraničních studentů v ČR

Veřejná debata z cyklu "Úterky o migraci"
 
 
Článek na EurActiv.cz

Hrozí cizincům podnikajícím v Česku komplikace?

Mezi cizinci, kteří žijí v České republice, je mnoho podnikatelů – jejich podíl je stejně jako ve většině dalších zemí OECD dokonce výrazně vyšší než v domácí populaci. Pokud by došlo ke zpřísnění podmínek pobytu, jak zamýšlí zatím poslední návrh cizinecké legislativy z dílny ministerstva vnitra, podnikání by se zejména pro drobné živnostníky ztížilo. Upozorňují na to neziskové organizace, které s cizinci v České republice pracují.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Seminář 17.09.2013

Podnikání migrantek a migrantů

Odborný seminář z řady "Úterky o migraci"
 
 
Článek na EurActiv.cz

Alice Szczepanikova: Naplněný rodinný život imigrantů pomáhá integraci

„Rodinná migrace je vnímána jako jakási zadní vrátka, kterými se do země dostávají lidé, kteří by jinak výběrovým sítem neprošli. Je tomu tak i přesto, že existuje poměrně dost důkazů o tom, že naplněný rodinný život imigrantů integraci skutečně napomáhá. I Česká republika hledá cesty, jak tento migrační proud omezit,“ uvedla v rozhovoru pro EurActiv socioložka z University of Leicester Alice Szczepaniková.

Více v rozhovoru na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
 
Článek na EurActiv.cz

Regularizace pobytu neregulérních imigrantů zatím v ČR příliš pochopení nenachází

V rámci přípravy nového cizineckého zákona se mezi odbornou veřejností znovu otvírá diskuze, zda by měla být zavedená takzvaná regularizace, tedy legalizace neregulérního statutu imigrantů prostřednictvím zákona. Ministerstvo vnitra se staví proti, mezi odborníky se ale názory liší. Někteří ji vidí jako příliš radikální a nedemokratické řešení, jiní ji označují za jeden z nejúčinnějších nástrojů, který by státu pomohl při řešení některých složitých situací.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
 
Úterky o migraci

Úterky o migraci

Friedrich-Ebert-Stiftung – zastoupení v České republice spolurganizuje volnu sérii debat "Úterky o migraci". Tři debaty a dvě konference pokryjí odlišné oblasti života a aktuální zkušenosti různých skupin migrantů a institucí. Přispějí do diskusí o budoucích úpravách veřejných politik v oblasti migrace a budou se zabývat i sociálními, politickými a ekonomickými nerovnostmi.
 
 
« | 1 | 2
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect