„Zavázáni sociálnědemokratickým hodnotám“

Zahraniční a bezpečnostní politika

Radikalizace v Evropě – mýty, pravda a realita

Radikalizace v Evropě – mýty, pravda a realita

„Radikalizace v Evropě – mýty, pravda a realita”, tak zněl název konference, která se konala 19. října ve spolupráci českého zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung a Střediska bezpečnostní politiky Institutu Politologických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.
 
 
 
ČR v EU - Co občané očekávají a čeho se obávají?

Česká republika v Evropské unii - Co občané očekávají a čeho se obávají?

V loňském roce provedla společnost "policy matters GmbH" pro Friedrich-Ebert-Stiftung průzkum veřejného mínění v osmi zemích EU s cílem zmapovat očekávání a obavy občanů a občanek ve vztahu k evropskému integračnímu procesu. Z analýzy výsledků pro Českou republiku, kterou zpracoval Marek Německý, vyplývá, že oproti ostatním zemím jsou mezi českým obyvatelstvem vice rozšířeny euroskeptické postoje. Respondenti a respondentky z ČR se vehementně staví proti omezování pravomocí svých národních vlád a přesunu kompetencí na unijní úroveň. Deklarují také například nadstandardní míru obav z důsledků migrační krize.
 
 
For a European Progressive Eastern Policy

For a European Progressive Eastern Policy

Vztahy mezi EU a Ruskem se rapidně zhoršily. Mír musí být zajištěn i zachován dialog. Jak k tomu dospět? Poznatky z Bulharska, Německa, Nizozemí, Polska a Rumunska přináší nová publikace FES.
 
 
 
19.01.2016

Angažovanost občanské společnosti pro uprchlíky

Michael Roth, státní tajemník pro evropské záležitosti německého Spolkového ministerstva zahraničí, přijel 19. ledna 2016 do Prahy. U příležitosti jeho návštěvy se konalo setkání v rámci česko-německého strategického dialogu na téma migrace. V návaznosti na něj uspořádalo zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v Praze diskuzi se zástupci českých neziskových organizací a aktivistů.
 
 
Článek na EurActiv.cz

EU potřebuje společnou obranu

EU má sice dostatek finančních prostředků a vojenského personálu, neumí jej však efektivně využít. Obrana proto představuje největší slabinu evropské integrace. Uvádí to zpráva pracovní skupiny bruselského Centra pro výzkum evropské politiky (CEPS) a zastoupení Friedrich-Ebert-Stiftung v České republice (FES), kterou do Prahy přijeli prezentovat zahraniční experti.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
14.10.2015

Muž, který zachránil svět

Ve spolupráci s Parlamentní sítí za nešíření a odstranění jaderných zbraní a institutu PragueVision jsme 14. října poprvé promítali film Muž, který zachránil svět českému publiku. Premiéra v pražském kině Lucerna byla součástí doprovodného programu konference Pražská agenda, která se věnovala diskuzi o rizicích jaderných zbraní a výzvách spojených s jaderným odzbrojováním.
 
 
 
 
06.11.2015

11. Pražská bezpečnostní konference

Evropská unie – Česko – Asie: Výzvy a příležitosti pro ekonomiku, obchod a bezpečnost
 
 
 
04.-05.06.2015

Meeting of the “V4 plus 2 Board“

We are very glad that we have had the chance to welcome a diverse group of experts from academia, politics, Think Tanks, NGOs, civil society etc. They came from five countries: Czech Republic, Slovakia, Poland, Hungary and Germany. We look forward to seeing Austria as our sixth member in the future. Over the next two and half years we will work together to discuss future questions about Europe and to find progressive answers. We are looking forward to working with you!
 
 
23.06.2015

Future Trajectories of Europe’s Eastern Policy: Chances and Challenges

At the 23 th of June the Friedrich-Ebert-Stiftung and the Institute of International Relations Prague hosted the workshop “Future Trajectories of Europe’s Eastern Policy: Chances and Challenges“.
 
 
Workshop 28.04.2015

Visegrad Four Security: The prospects for common interests and policies

V úterý 28. dubna 2015 se uskutečnil v Karolinu mezinárodní workshop na téma "Visegrad Four Security: The prospects for common interests and policies" ve spolupráci Friedrich-Ebert-Stiftung – zastoupení v České republice a Střediska bezpečnostní politiky CESES.
 
 
X. Pražská bezpečnostní konference, Foto: Jiří Hokův

Svět, Evropská unie a Česko: 1989 - 2014 - 2039

10. Pražská bezpečnostní konference
 
 
Reinhard Krumm

Německý politolog: Ukrajina není pasivní oběť, ale mezinárodní hráč

Evropská unie by si měla vytvořit jasnou východní politiku. V určitém momentu by měla také zahájit jednání s Ruskem. Výsledkem by mělo být takové uspořádání, které bude respektovat země mezi EU a Ruskem jako nezávislé státy. V rozhovoru to zdůrazňuje vedoucí Středo- a východoevropského oddělení Friedrich-Ebert-Stiftung v Berlíně Reinhard Krumm.

Více v rozhovoru na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Článek na EurActiv.cz

Ukrajina a vztah s EU: hodil by se norský model, říkají experti

Evropská unie musí zvážit, jak dál pokračovat v sousedské politice k zemím na své východní hranici, shodují se analytici. Podle řady doporučení má Unie východním partnerům zajistit perspektivu případného budoucího členství. Pro větší přiblížení by prý mohla využít například model vztahů s Norskem, které je na EU úzce navázáno, ale formálním členem není.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.

 
 
Článek na EurActiv.cz

Ministr Kohout: Do vztahu EU-Čína-Rusko může mluvit i ČR

Evropská unie, Čína a Rusko tvoří dohromady 40 % světového HDP a jejich spolupráce například v oblasti bezpečnosti je pro světové dění klíčová. Jak upozornil na nedávné IX. Pražské bezpečnosti konferenci ministr zahraničí Jan Kohout, spolupráci těchto významných aktérů může o svá témata obohatit i střední Evropa. Jde například o dopravní propojení Evropy a Asie.

Více v článku na EurActiv.cz, který vznikl v rámci spolupráce s Friedrich-Ebert-Stiftung.
 
 
Konference 15.11.2013
 
 
1 | 2 | »
Friedrich-Ebert-Stiftung e.V.
zastoupení v České republice

Zborovská 716/27
150 00 Praha 5
kontakt
+420 224 947 076
+420 224 948 096
+420 224 948 091 (fax)
efgm
© 2012 Friedrich-Ebert-Stiftung, design.herynek.compublikační systém Toolkit - Econnect